„Pracujmy razem dla zbawienia dusz.
Mamy tylko nasze życie – jeden dzień – by je ratować.
Następnym dniem będzie wieczność”.

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Boże Dziecięctwo

„Boże Dziecięctwo”, to tytuł najnowszego Terezjańskiego Newslettera. Redaktor naczelny siostra Bogumiła Ptasińska serdecznie zaprasza do zapoznania się z obszernym czerwcowym biuletynem. Obfituje on w bogactwo treści, tak z życia naszej Rodziny zakonnej jak i życia Kościoła.

Jest wiele artykułów, które poświęcone są tajemnicy Bożego Serca, czczonego w szczególny sposób w miesiącu czerwcu. Wyśpiewywana w kościołach litania do Serca Bożego przypomina nam, że serce Boga otwarte jest dla każdego. I chociaż jest zranione naszymi grzechami, to wciąż kochające i pragnące szczęścia człowieka.

Jak zawsze w Terezjańskim Newsletterze, nie może zabraknąć interesujących materiałów dotyczących Sł. Bożego Adolfa Piotra Szelążka, którego proces toczy się już na etapie rzymskim. Szczególnie polecamy wywiad z siostrą postulator Hiacyntą Augustynowicz.

Dziecięctwo Boże, wyraża się w prawdzie, że Bóg jest Ojcem każdego stworzenia. Zrozumiała to doskonale św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która przeżywała relację dziecięctwa Bożego na małej drodze. To od niej przecież wziął się termin „dziecięctwo duchowe” opisane w jej autobiografii „Dzieje duszy”.

Serdecznie zapraszamy do lektury Newslettera.

Podziel się: