Boliwia jest bardzo zróżnicowanym krajem tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Jest jednym z dwóch krajów Ameryki Południowej, które nie mają dostępu do morza. Na zachodzie wznoszą się góry, natomiast na wschodzie teren się obniża. Pasmo Andów o szerokości ok. 600 km, składa się tu z trzech głównych łańcuchów. Pomiędzy Kordylierami Zachodnią i Środkową rozciąga się płaskowyż Altiplano.
Na Nizinie Boliwijskiej znajdują się przede wszystkim lasy równikowe i sawanny. W górach dominują formacje półpustynne: puna i jalca. W Boliwii istnieje 7 parków narodowych. Najbardziej znany to Sajama. Na wysokości 3650 m n.p.m. La Paz jest nieoficjalnie najwyższą stolicą świata. Oficjalną stolicą jest Sucre, ale siedziba rządu znajduje się w La Paz.
Mieszkańcy Boliwii, to wielokulturowe społeczeństwo pełne radości życia i charakteryzujące się żywiołowym folklorem. W 2010 roku Boliwia przyznała człowiekowi wszystkie prawa do przyrody na równi z prawami człowieka. Prawo na nowo zdefiniowało bogate złoża mineralne kraju jako „błogosławieństwo”.
Zapraszamy do zapoznania się z albumem zdjęć, których autorem jest s. Dawida Prusińska CST. Oglądając album misyjnych fotografii można na chwilę w wyobraźni, przenieść się do Ameryki Południowej i zobaczyć, jak wyglądają boliwijskie miasta i ich mieszkańcy, targowisko oraz tamtejsze widoki.