OTWARCIE JUBILEUSZU

Pielgrzymka do Lisieux

ROK JUBILEUSZOWY

150. rocznica urodzin
św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
wtorek
31 stycznia 2023
info@terezjanki.org

AMOR ET FIDES!

Drodzy Przyjaciele,
styczeń roku 2023 jest dla naszej terezjańskiej rodziny wyjątkowym miesiącem, ponieważ rozpoczyna czas jubileuszu 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus - głównej Patronki naszego zgromadzenia.
W najnowszym biuletynie znajdziecie informacje na temat różnorodnych inicjatyw podjętych przez naszą rodzinę zakonną z okazji jubileuszu.
Warto również przeczytać cykl artykułów, w których znajdują się świadectwa osób, które poznały, pokochały i zaprzyjaźniły się w swoim życiu ze św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
Poza tym tradycyjnie w biuletynie znajdziecie informacje o tym, co działo się w ostatnim czasie w Kościele oraz najnowsze perełki i przepisy kulinarne. Dodatkowo możecie przeczytać o nowych propozycjach, co warto przeczytać, zobaczyć i posłuchać.

Zapraszam do lektury biuletynu,
s. Bogumiła Ptasińska CST

Z ŻYCIA ZGROMADZENIA

HISTORIA życia św. Teresy_filmy

Historia życia św. Teresy

Rok jubileuszu urodzin świętej Karmelitanki z Lisieux daje możliwość przypomnienia wspólnocie Kościoła Katolickiego o Małej Teresie, która niegdyś zachwyciła świat swoją postawą heroicznej miłości i bezgranicznej ufności wobec Boga oraz pomogła wielu ludziom zsyłając im z nieba upragniony deszcz różanych łask.

więcej »
z napisem

Żywa róża dla św. Teresy

Jubileusz 150. rocznicy urodzin świętej Teresy jest inspiracją do podejmowania nowych przedsięwzięć jako dziękczynienie Bogu za dar życia, powołania zakonnego i świętość Teresy z Lisieux. Kolejnym projektem będzie cykl świadectw osób, które podzieliły się z nami swoją przyjaźnią ze św. Teresą.

więcej »
urodzinowe czuwanie Toruń

Urodziny św. Teresy w Toruniu

W poniedziałek 2 stycznia 2023 roku w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu odbyło się w Kaplicy Adoracji niecodzienne czuwanie. Z okazji 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus siostry Terezjanki zaprosiły parafian do wspólnego dziękczynienia za dar życia i powołania św. Teresy z Lisieux.

więcej »
kolęda Toruń

Wizyta duszpasterska

W sobotę 7 stycznia 2023 roku miałyśmy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie. Kolęda jest pięknym czasem dzielenia się wiarą i radością. Jednak najważniejsze tego dnia jest błogosławieństwo naszego mieszkania i nas samych. Prosimy Dobrego Boga i wszystkich Jego świętych o opiekę nad nami.

więcej »
immaculata wyróżniający

Aby nieść miłosierdzie

Aby przybliżyć osobę niezwykłej Terezjanki, która w swoim środowisku odznaczała się miłosierdziem i szczególną troską o innych, publikujemy wybrane teksty książki Marka Hyjka: "Aby nieść miłosierdzie". Poszerzamy cykl opublikowanych tekstów książki, które ukazały się na terezjańskiej witrynie, o nagrania w formie słuchowiska, które można odsłuchać w aplikacji soundcloud.

więcej »
1

Szybkie pytania - zapowiedź

Odpowiadając z radością na powołanie do wyłącznej służby Bogu, chcemy dzielić się tym darem w miejscach i środowiskach, gdzie Opatrzność Boża nas posyła. W tym roku z okazji naszego święta publikujemy kolejny terezjański Q&A, w którym na szybkie pytania, o różnej tematyce, odpowiadają siostry Terezjanki. Premiera filmu odbędzie się 2 lutego br. w święto Ofiarowania Pańskiego.

więcej »

Z ŻYCIA KOŚCIOŁA

Benedykt XVI

Zmarł papież Benedykt XVI

W sobotę 31 grudnia br. zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

więcej »
Duchowy testament

Duchowy testament papieża

Jezus Chrystus jest naprawdę drogą, prawdą i życiem – a Kościół, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami, jest naprawdę Jego ciałem. Na koniec pokornie proszę: módlcie się za mnie, aby Pan, mimo wszystkich moich grzechów i niedoskonałości, przyjął mnie do wiecznego mieszkania.

więcej »
Swietej Bożej Rodzicielki

Uroczystość Bożej Rodzicielki

W dniu 1 stycznia Kościół powszechny przeżywa uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego. Jest to najstarszy obchód ku czci Matki Bożej znany w Kościele. W Kościele 1 stycznia obchodzony jest od 1969 r. jako Światowy Dzień Pokoju. Z tej okazji Papież kieruje do wiernych i całego świata swoje orędzie.

więcej »
150 rocznica urodzin

150. rocznica urodzin św. Teresy

2 stycznia br. rozpoczynamy Jubileusz 150. rocznicy urodzin świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. To ważne wydarzenie w życiu Kościoła oraz w naszym Zgromadzeniu. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury wpisała św. Teresę z Lisieux na listę rocznic, które będą przez UNESCO obchodzone w 2022-2023 roku.

więcej »
Objawienie Pańskie

Objawienie Pańskie

Pójdźmy i my złożyć dary Jezusowi: złoto naszego życia, kadzidło naszych modlitw i mirrę naszego cierpienia. Pójdźmy tam, gdzie Jezus rodzi się każdego dnia, na ołtarzach naszych Kościołów. Wyznajmy wiarę, znacząc litery na drzwiach naszych domów.

więcej »
śmierć Teresy

Ostatnie słowa Benedykta XVI

Papież emeryt Benedykt XVI – zmarły w sobotę, 31 grudnia 2022 r., w wieku 95 lat – i święta Teresa z Lisieux, której 150. rocznicę urodzin Kościół obchodził 2 stycznia 2023 roku, zanim wydali ostatnie tchnienie, wypowiedzieli te same słowa wyrażające miłość do Boga.

więcej »
Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

Łaska chrztu świętego odnawia się w nas, ilekroć przystępujemy do sakramentu pokuty, Eucharystii, postępujemy jak “dzieci światłości”. Te niezatarte znamię Ducha Świętego, poprzez przyjęty chrzest święty, jest bramą do osiągnięcia zbawienia.

więcej »
tydzien modlitw o jednosc-wyrozniajacy

Modlitwa o Jedność Chrześcijan

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zaproszeni jesteśmy do analizy słów księgi Proroka Izajasza. Jeśli wszystkie Kościoły połączą swoje głosy z głosami uciśnionych, to ich wołanie o sprawiedliwość i wyzwolenie będzie silniejsze.

więcej »
niedziela słowa bożego

Niedziela Słowa Bożego

Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w 2019 r. przez papieża Franciszka po raz kolejny przeżywaliśmy w 3 Niedzielę Zwykłą roku liturgicznego 22 stycznia b.r. Dzień ten jest zaproszeniem, aby sercem i umysłem wgłębiać się w Słowo Boże. Ogromną pomocą są duchowe przemyślenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

więcej »
nuncjusz_start3

Nominacja Nuncjusza

Nuncjatura Apostolska informuje, że w dniu dzisiejszym Ojciec Święty Franciszek mianował abp. Salvatore PENNACCHIO rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Nuncjusz Apostolski będzie pełnił swoją misję w Polsce do czasu jej formalnego zakończenia, co zastanie oficjalnie zakomunikowane.

więcej »
swiatowy dzień tredowatych

Światowy Dzień Trędowatych

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. przypadał 70. Światowy Dzień Trędowatych. Jego obchody są okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym tą chorobą Kościół Katolicki. Zarazem jest to okazja do szczególnej modlitwy.

więcej »
4

Carnaval de Oruro

Czas karnawału, nam w Polsce, kojarzy się z pączkami i faworkami. W dalekiej Boliwii karnawał to coś o wiele więcej niż jedzenie. A szczególnie jeżeli chodzi o karnawał w Oruro. Jest to wielka uroczystość, w której każdego roku jest zaangażowane całe miasto i nie tylko. Przygotowania do głównej uroczystości trwają pół roku.

więcej »

WSZYSCY KOCHAĆ MNIE BĘDĄ

Świadectwa sióstr Terezjanek,
którym św. Teresa od Dzieciątka Jezus jest bliska w sposób szczególny.
Teresa z Lisieux jest ich patronką, mistrzynią życia duchowego i najlepszą przyjaciółką.
Święta z obrazka
s. Lucyna Lubińska CST

Święta z obrazka

Jestem szczęśliwa, że po drodze Bożego dziecięctwa nieustannie prowadzi mnie i wspiera Święta z rodzinnego domu, która dzięki swej maleńkości jest prawdziwym gigantem świętości.

więcej »
Poprosiłam o znak róży
s. Paulina Klejny CST

Poprosiłam o znak róży

Święta Teresa obiecała, że po śmierci będzie zsyłać z Nieba deszcz róż - łask Bożych. Nie raz otrzymałam od Niej łaski duchowe, ale raz poprosiłam o znak róży.

więcej »

ŻYWA RÓŻA DLA ŚW. TERESY

Cykl artykułów przedstawiający świadectwa osób,
które poznały, pokochały i zaprzyjaźniły się w swoim życiu
ze św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
Zawstydza mnie swoją dojrzałością
ks. Michał Lubowicki

Zawstydza mnie

Niebawem będę o dekadę starszy, niż św. Teresa w chwili swojej śmierci. Nie przeszkadza jej to wcale coraz bardziej być dla mnie wychowawczynią. Często – chyba częściej, niż bym sobie życzył – budująco zawstydza mnie swoją dojrzałością i przenikliwością z kart „Dziejów duszy”. Uczy mnie zaufania Panu Bogu i jego działaniu w ludziach i przez ludzi.

więcej »
Dzieki sw_Teresie pozostałem w Kosciele
Kacper Skolmowski

Pozostałem w Kościele

Teresę poznałem już jako pięcioletnie dziecko, kiedy w zerówce opowiadała nam o niej siostra zakonna – Terezjanka. Wtedy niewiele jeszcze rozumiałem z Jej przesłania, ale czułem, że jest mi w jakiś sposób bliska. To jak opowiadała o Niej Siostra, było dość pociągające i każdy z Nas czekał na nowe obrazki, scenki z Jej życia, piosenki itp.

więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

Perełki to złote myśli świętej Teresy z Lisieux,
a także innych mistrzów życia duchowego, które mogą być inspiracją
w podejmowaniu rozmaitych życiowych decyzji.

TEREZJANKI Z MISJĄ

Kolędnicy Misyjni (2)

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Dnia 6 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Został on ustanowiony w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Jego głównym przesłaniem jest podkreślenie duchowej łączności dzieci z całego świata. Tegoroczny program Papieskich Dzieła Misyjnych obejmuje pomocą dzieci w Papui-Nowej Gwinei.

więcej »
Kolędnicy Misyjni (1)

Kolędnicy Misyjni w Suwałkach

W parafii św. Aleksandra w Suwałkach, wierni podczas niedzielnej Eucharystii mieli możliwość usłyszenia o najmłodszych mieszkańcach Oceanii. Grupa Kolędników Misyjnych pod opieką s. Teresy Kalskiej CST w krótkim montażu prezentowała trudną sytuację dzieci zamieszkujących Papuę – Nową Gwineę.

więcej »
misyjni kolędnicy Toruń

Misyjne kolędowanie w Toruniu

Dnia 6 stycznia 2023 roku do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu zawitali Kolędnicy Misyjni. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci z Koła misyjnego “Róże Tereski” i dzieci ze scholi “Boże Nutki” przedstawili animację misyjną, dzieląc się radością z Bożego Narodzenia z innymi oraz uwrażliwiając serca ludzi na potrzeby najbiedniejszych w świecie.

więcej »
Kółko misyjne Toruń

Kółko misyjne - Kościół w Azji

Kolejnym krokiem spotkania była wspólna modlitwa za Kościół w Azji, za misje i misjonarzy. Odmówiliśmy modlitwę do św. Tereski przed jej relikwiami oraz dziesiątek różańca. Zakończyliśmy spotkanie robieniem naszych statków misyjnych, abyśmy, jak pierwsi misjonarze, mogli docierać do najbardziej oddalonych zakątków na morzu naszej codzienności.

więcej »

TEREZJAŃSKIE DUSZPASTERSTWO

kolędowanie Toruń

Wspólne kolędowanie

Zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Kolędy śpiewamy podczas wieczerzy wigilijnej, na Pasterce oraz podczas celebracji Mszy świętej w okresie bożonarodzeniowym. Kolędowanie buduje poczucia wspólnoty i jedności.

więcej »
Toruń_jasełka_2023

Świeć gwiazdeczko, mała świeć!

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu na Mszy świętej dla dzieci w kościele Matki Bożej Królowej Polski przedstawili bożenarodzeniowe Jasełka. Opowieść o narodzeniu Syna Bożego przeplatana była śpiewem kolęd i pastorałek.

więcej »
spotkanie formacyjne w dniu sw_agnieszki (4)

Spotkanie w dniu św. Agnieszki

21 stycznia, w dniu św. Agnieszki Rzymianki, zgromadziły się dzieci z Podkowy Leśnej na co miesięcznym formacyjnym spotkaniu. Na wstępie dzieci współtworzyły plakat o św. Agnieszce z barankiem, oraz poznały krótką historię jej życia.

więcej »
grafika na youtubewyróżniający

Wdzięczne małe serca

W mroźną sobotę, 21 stycznia w Suwałkach, odbyły się kolejne warsztaty formacyjno - artystyczne dla dzieci. Tematem przewodnim była WDZIĘCZNOŚĆ. Warsztat artystyczny polegał na wykonaniu autorskich tablic.

więcej »
Jasełka Toruń s. Elżbieta

Droga do Małego Jezusa

W środę 4 stycznia 2023 r. przeżywaliśmy w Szkole Podstawowej nr 8 Jasełka. W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się uczniowie z klasy 3 A. Scenariusz Jasełek przedstawiał poszukanie przez dzieci drogi do Małego Jezusa, do którego może dojść ten, kto ma dobre i wrażliwe serce na potrzeby innych.

więcej »
przybory szkolne - Toruń

Zbiórka przyborów szkolnych

W Szkole Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu odbyła się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Boliwii w ramach projektu "Bliżej do szkoły". Uczniowie w dniach od 16 do 27 lutego 2023 roku zbierali artykuły szkolne i biurowe dla swoich kolegów i koleżanek z boliwijskiego Oruro.

więcej »

ŚWIETLICA IM. DZIECIĄTKA JEZUS

rocznica 25 lecia świetlicy

Rocznica 25.lecia Świetlicy

W kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła 11 grudnia 2022 r. o godz. 14.00 odbyła się Msza święta dziękczynna za 25 lat działalności Świetlicy Środowiskowej im Dzieciątka Jezus sióstr Terezjanek.

więcej »
przygotowania do rocznicy

Przygotowania do rocznicy

Rozpoczęły się przygotowania do 25-lecia świetlicy. Część z nich związana była z przedstawieniem: „Dary dla Dzieciątka Jezus”. Odbyły się liczne próby grupowe i z każdym „aktorem” indywidualnie.

więcej »
świetlica rozgrywki

Rozgrywki świetlicowe

W świetlicy część wolnego czasu dzieci poświęcają na rozgrywki. Niektóre z nich trwają trzy miesiące i mają wielu uczestników. Gratulujemy wytrwałości wszystkim zwycięzcom i uczestnikom rozgrywek!

więcej »
świetlica - przed świętami

Ostatnie dni przed świętami

Po wypieczeniu piernikowych gwiazdek wychowankowie skupili się na konstruowaniu piernikowych choinek. Najpierw mocowały długie wykałaczki do ciastkowej podstawy, a potem nadziewały na patyczki ciasteczka w kształcie gwiazdek, które następnie ozdabiały koralikami.

więcej »
uroczystość trzch króli - świetlica

Uroczystość Trzech Króli

Szóstego stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego nasza grupa świetlicowa wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Suwałkach. Dzieciom przebranym za aniołki i pasterzy, towarzyszyli także w podobnych strojach wychowawcy, rodzice oraz siostry Terezjanki z parafii św. Aleksandra.

więcej »

WARTO PRZECZYTAĆ

Wierzę w Kościół
ks. Ludwik Nowakowski

Wiara w Kościół Chrystusowy

Tematem obecnego roku kościelnego, roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, jest wiara w Kościół. Nie przez przypadek biskupi polecają do rozważań właśnie taki temat. Żyjemy w dobie kwestionowania nadprzyrodzonej wiary w Kościół. Nadal funkcjonuje w życiu wielu osób ochrzczonych fałszywa ideologia ukształtowana przez mass media: „Chrystus: Tak – Kościół: Nie”.

Przeczytaj »
Obłóczyny Teresy Martin
s. Dawida Prusińska CST

Rocznica obłóczyn św. Teresy

Teresa Martin wstąpiła do Karmelu w Lisieux 9 kwietnia 1888 r. przyjmując imię Teresa od Dzieciątka Jezus. Podczas pierwszych miesięcy pobytu w klasztorze, wyznaje, że “spotkała więcej cierni aniżeli róż”. Dzień obłóczyn Teresy Martin zaplanowano na październik 1888 r., ale ze względu na stan zdrowia Ludwika Martin opóźniono obłóczyny o trzy miesiące.

Przeczytaj »
Posłannictwo Teresy
ks. Ludwik Nowakowski

Tajemnica wybrania i posłania

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus w zakonie przeżyła 10 lat, zmarła mając niecałe 25 lat – 30 września 1897 r. Zewnętrznie była, można powiedzieć, zwykłą siostrą zakonną, żyjącą w zamkniętym klasztorze w małym miasteczku na Północy Francji. Jednak po jej śmierci, zaczyna się dziać coś dziwnego.

Przeczytaj »
Aby nieść miłosierdzie_biografia
Marek Hyjek

Pielgrzymka do Częstochowy

W końcu, dzięki bezgranicznej macierzyńskiej miłości i niezwykłej wierze Katarzyny Olechno, a także dzięki rozwojowi cywilizacji technicznej, Mania spojrzała w święte oblicze Czarnej Madonny. Wiele wskazuje na to, że Marianna Olechno była w Częstochowie wiosną, możliwie że w miesiącu poświęconym Maryi.

Przeczytaj »
wierni znajomi i przyjaciele
dk Waldemar Rozynkowski

Wierni, znajomi i przyjaciele

Mieszkając w Zamku Bierzgłowskim biskup Adolf Piotr Szelążek prowadził bogatą korespondencję z wieloma osobami świeckimi. W ich gronie spotykamy jego znajomych, przyjaciół oraz diecezjan. Zachowała się między innymi korespondencja biskupa z profesorem Politechniki Warszawskiej Antonim Ponikowskim i jego żoną Karoliną. Jedną z osób, która przybywała do Zamku Bierzgłowskiego był prof. Karol Górski.

Przeczytaj »
Wybieram wszystko_A.Muszala
ks. Andrzej Muszala

Modlitwa Teresy - dziecka

Modlitwa Teresy ugruntowana została na fundamencie nietuzinkowej rodziny. Każdego dnia może patrzeć, jak żyją małżonkowie, którzy kochają Boga całym sercem i siebie nawzajem. Jak rozmawiają ze sobą, jak modlą się i poświęcają dla innych. Jak pracują, jak odpoczywają. W dzień i w nocy, niczym gąbka, chłonie z najczystszego źródła krystaliczną wodę, której na imię "Miłość".

Przeczytaj »

WARTO ZOBACZYĆ

Zobacza Posłuchaj

Słowo Boże ze św. Teresą

W jubileuszowym roku 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus o. Krzysztof Piskorz OCD zaprasza nas na kilkuminutowe zatrzymanie się nad Słowem Bożym z danego dnia wraz ze słowem św. Teresy z Lisieux.

Zobacz »
Kalwaria Zebrzydowska

Spacer po sanktuarium

Licencjonowana przewodniczka Alicja Zioło i ojciec Tarsycjusz Bukowski z klasztoru Bernardynów przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej poprowadzą nas śladami Jana Pawła II i opowiedzą o Karolu Wojtyle, który przyjeżdżał do sanktuarium pasyjno-maryjnego jako uczeń, kleryk, ksiądz i papież.

Zobacz »
Zobacza Posłuchaj (2)

Między pokorą a narcyzmem

W ramach cyklu wykładów otwartych Akademii Katolickiej w Warszawie o. Krzysztof Pałys OP i psycholog Anna Czyżewska, odpowiadają na pytanie: Jak rozwijać poczucie własnej wartości?

Zobacz »

WARTO POSŁUCHAĆ

Posłuchaj 4 (2)

Pieśń świąteczna o wierności Boga

Utwór zespołu niemaGOtu. Jakub Blycharz jest autorem słów oraz muzyki. Pieśń świąteczna wychwala przyjście na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

Posłuchaj »
Posłuchaj 2 (1)

Pieśń pewności

Pieśń, w której autor Jakub Blycharz zapewnia nas o bliskiej obecności Boga z nami i Jego nieustannej opiece nad nami. Utwór pochodzi z płyty zespołu niemaGOtu.

Posłuchaj »
Posłuchaj 5

Jeruzalem

Utwór zespołu niemaGOtu. Autorem słów i kompozytorem muzyki jest Jakub Blycharz. Tekst piosenki nawiązuje do biblijnej Księgi Ezechiela i symbolicznej historii Izraela.

Posłuchaj »
Posłuchaj - gwiazdy

Najlepszy dzień w moim życiu

Utwór wokalistki Sanah opowiadający o marzeniach kobiety skrywanych głęboko w sercu. Marzeniach, które lśnią, jak diamentów blask i pomagają w szarej codzienności życia.

Posłuchaj »

HISTORIA ŻYCIA ŚW. TERESY

Cykl krótkich, animowanych filmów opowiadających o życiu św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Filmy przedstawiają najważniejsze wydarzenia z życia Karmelitanki z Lisieux,
historię jej powołania, a także stopniowego odkrywania małej drogi do nieba.

Historia_urodziny

Upragnione dziecko

Historia narodzin każdego z nas jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dobry Bóg powołał nas do istnienia w czasie i miejscu, najbardziej dogodnym dla realizacji naszej życiowej misji i powołania. Nasze życie ma być chwałą Wszechmogącego Boga!

Zobacz »
Historia_chrzest

Chrzest

Chrzest sprawia, że w naszej duszy pojawia się niezatarte znamię przynależności do Boga. Sakrament chrztu oczyszcza nas z grzechu pierworodnego, otwiera nam bramy nieba i włącza nas do wspólnoty Kościoła.

Zobacz »
zobacz historia - rodzice

Rodzice

Przykład rodziców i chrześcijańskie wychowanie w rodzinie sprawiają, że dzieci świadomie i wolności naśladują Jezusa Chrystusa oraz realizują Jego naukę w swoim życiu. Miłość do Boga i człowieka staje się podstawowym kryterium ich wyborów.

Zobacz »
Rodzeństwo_zobacz

Rodzeństwo

Rodzeństwo może być również dla siebie nawzajem świadkami wiary oraz nauczycielami wzajemnego szacunku, odpowiedzialności oraz właściwie rozumianego posłuszeństwa.

Zobacz »
historia_5

Pobyt w Semalle

Święci Ludwik i Zelia Martin doświadczyli śmierci dwóch synów oraz dwóch córek, którzy odeszli we wczesnym dzieciństwie. Kiedy zachorowała ich najmłodsza, nowonarodzona córeczka, postanowili ratować ją kosztem rozstania.

Zobacz »

TEREZJAŃSKIE Q&A

s. Bogumiła Ptasińska CST jest autorem krótkich, animowanych filmów będących odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez dzieci, dotyczące św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka oraz sióstr Terezjanek. Filmy można wykorzystać na katechezie lub spotkaniach formacyjnych. Przeznaczone są dla najmłodszych, ale skorzystać z nich może każdy, nawet dorośli.
droga życia zakonnego

Jak wygląda droga życia zakonnego sióstr Terezjanek?

Droga życia zakonnego ma charakterystyczne etapy, które kolejno następują po sobie i żadnego z nich nie można pominąć. Zwieńczeniem tej drogi jest życie w głębokiej przyjaźni z Jezusem.

Zobacz odpowiedź »

Z KUCHNI SIOSTRY GORETTI

s. Goretti Rogowska CST od ponad dwudziestu lat przebywa we Włoszech i zarządza kuchnią w Domu Generalnym ojców Salwatorianów w Rzymie. Kuchni włoskiej siostra Goretti nauczyła się z biegiem czasu, korzystając z książek, pobierając naukę u mistrza Lorenzo (emerytowanego szefa kuchni w renomowanym rzymskim hotelu), a także pytając i słuchając porad. Dziś dzieli się z nami sekretami ze swojej kuchni.

Kotlety z komosy ryżowej

Kotlety-z-kosmosy-ryzowej-quinoi-450x300
Zobacz przepis »

Indyk po myśliwsku

Indyk-po-mysliwsku-450x300
Zobacz przepis »
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania bloga kulinarnego siostry Goretti Rogowskiej CST, w którym znajdziecie wiele przypisów kulinarnych zaczerpniętych z włoskiej kuchni. Prezentowane na blogu przepisy pochodzą z książki siostry Goretti pt. "Włoskie smaki na polskim stole" i wszystkie mogą być bez trudu wykorzystane w warunkach polskich.

Subskrybuj nasz biuletyn!

koperta - poprzednia
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook twitter youtube instagram website email 
Email Marketing Powered by MailPoet