DAR POWOŁANIA

s. Ludmiła
Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
wtorek
31 maja 2022
info@terezjanki.org

GRATIA ET PAX CHRISTI!

Drodzy Przyjaciele,
każdy chrześcijanin ma za zadanie świadczyć o Ewangelii własnym życiem. Jednych Bóg posyła, by świadczyli o Nim, jako świeckie osoby w życiu rodzinnym i zawodowym. Innym zleca posługę pasterską, by prowadzili, nauczali i uświęcali lud. Są także osoby powołane do życia konsekrowanego, które naśladują czystość, posłuszeństwo i ubóstwo Jezusa Chrystusa. Różne są powołania i różne sposoby ich realizacji. Wszystkie jednak mają przyczyniać się do budowania królestwa Bożego wśród ludzi.
W maju przeżywaliśmy Tydzień Modlitw o Powołania. W zawiązku z tym na naszej stronie internetowej pojawił się cykl artykułów oraz filmy na YouTube na temat powołania sióstr Terezjanek do służby w kościele. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tymi treściami.
Poza tym w biuletynie można dowiedzieć się o nowych inicjatywach związanych z postacią Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka - poświęcenie tablicy w Węgrowie, projekt muzyczny Modlitwa do Ojca, artykuły związane z rocznicą Jego święceń kapłańskich.
Zachęcamy, by zapoznać się z opisem działań, jakie zostały podjęte w ramach Terezjańskiego Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Podkowie Leśnej, Suwałkach i Toruniu oraz Dni Otwartej Furty w Mońkach i Oruro.
Poza tym warto posłuchać ciekawych wykładów przygotowanych przez Akademie Katolicką w Warszawie oraz zobaczyć najnowsze terezjańskie perełki.

Zapraszam do lektury biuletynu,
s. Bogumiła Ptasińska CST

Z ŻYCIA ZGROMADZENIA

Świetlica w Suwałkach

Nowa strona świetlicy

Działalność Świetlicy warta jest docenienia oraz zauważenia nie tylko przez lokalną społeczność. Wychowanie młodych Polek i Polaków w duchu chrześcijańskich wartości jest dobrem samym w sobie ale i budzi nadzieją dla przyszłych pokoleń. Dlatego z wielką radością oddajemy do użytku nową stronę internetową Świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach. Niech będzie dobrym zaczynem w kształtowaniu wartości nieprzemijających i budowaniu cywilizacji miłości.

więcej »
Agregowanie-do-Karmelu-1920x1080

Włączenie do Karmelu

Wspominając rocznicę przynależności do wielkiej Rodziny karmelitańskiej wyrażamy Bogu dziękczynienie za udział we wszystkich duchowych łaskach Karmelu oraz przywilej korzystania z Liturgii Zakonu Karmelitańskiego. Na mocy tejże przynależności nasze Zgromadzenie oraz Zakon Ojców Karmelitów mają prawo do wzajemnej łączności, współpracy i świadczenia sobie pomocy, zachowując jednocześnie własną odrębność i jurysdykcję.

więcej »
Węgrów_Szelążek

Węgrów pamięta o biskupie

Z inicjatywy władz Miasta Węgrowa oraz Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, 15 maja 2022 r. odbyły się uroczystości poświęcone Słudze Bożemu bp. Adolfowi Piotrowi Szelążkowi. Okazją do zorganizowania tego spotkania było poświęcenie pamiątkowej tablicy informacyjnej przed domem rodzinnym Szelążków. W uroczystościach wzięła udział delegacja Sióstr Terezjanek.

więcej »
kościół św. Jakuba

Msza święta i nabożeństwo

Wspólnota liturgiczna zgromadzona w kościele św. Jakuba w Toruniu modliła się żarliwie o łaskę wyniesienia do chwały ołtarzy biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej osób modli się przez wstawiennictwo Biskupa Wygnańca i nawiedza miejsce jego pochówku. Sarkofag w niektórych miejscach ma powycierany marmur od dotyku wiernych, którzy modląc się z wiarą dotykają grobu Sługi Bożego.

więcej »
Wyprawa nad morze - Kołobrzeg

Wspólnotowa wycieczka

Toruńska wspólnota sióstr Terezjanek podczas majowego weekendu zorganizowała szczególną rekreację. Całą wspólnotą wybrałyśmy się na wycieczkę do Kołobrzegu. Był to szczególny czas wspólnego odpoczynku, zacieśniania siostrzanych więzi oraz świadectwa.

więcej »
DOF w Mońkach (5)

Dzień Otwartej Furty w Mońkach

W sobotę 14 maja 2022 roku w naszym zakonnym domu odbył się dzień otwartej furty. Jest to kolejny miesiąc, w którym nasze wspólnoty otwierają swe drzwi dla młodych ludzi. Tym razem była to wspólnota sióstr z Moniek. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią.

więcej »
Pielgrzymka-do-Gietrzwaldu-4-1536x864

Z pielgrzymką o dar powołań

Ostródzka wspólnota w niedzielę Dobrego Pasterza udała się z indywidualną pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, aby polecać przez wstawiennictwo Maryi intencję powołań dla Kościoła. Wraz z przybyłymi w tym dniu pielgrzymami rozpoczęłyśmy nasz pielgrzymi szlak koronką do Miłosierdzia Bożego, po której w adoracyjnej modlitwie czuwałyśmy upraszając u Maryi wstawiennictwo u Jej Syna.

więcej »
Modlitwa do Ojca -Full HD

Modlitwa do Ojca

Na naszą codzienność składa się wiele elementów. Są sprawy codzienne, trudy, smutki oraz powody do radości i świętowania. Zapraszamy do modlitewnego świętowania 134. rocznicy Święceń Kapłańskich Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka poprzez internatową premierę utworu "Modlitwa do Ojca". Realizacja projektu zebrała wokół naszego Sługi Bożego wiele osób z różnych miast i środowisk.

więcej »
Biskup z usmiechem na twarzy

Pasja kapłańskiej posługi

Urodzony w 1965 roku Adolf Piotr wzrastał w atmosferze religijnej, w jego domu rodzinnym sprawy społeczne i patriotyczne były traktowane nadrzędnie. Wiara była praktykowana od najmłodszych lat a służba przy ołtarzu była pierwszym obowiązkiem młodego Adolfa Piotra.

więcej »
In persona Christi_Szelążek

In persona Christi

Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek otrzymał święcenia kapłańskie 26 maja 1888 roku w katedrze płockiej. Napełniony darem Ducha Świętego Adolf Piotr sprawował funkcje kapłańskie do końca swego życia i wiernie służył ludowi Bożemu, także w czasie wojny.

więcej »

Z ŻYCIA KOŚCIOŁA

Królowa Polski

Warto uciekać się do Maryi

Szczególnym znakiem wiary i polskiej maryjności jest przydrożna architektura sakralna, która od wieków tworzy swoisty chrześcijański pejzaż, tak charakterystyczny dla naszego kraju. Stojące w sąsiedztwie kościołów i cmentarzy, rzek i mostów, na krańcach miejscowości, w lasach czy przy rozstajach dróg krzyże i kapliczki gromadziły od niepamiętnych czasów lokalną społeczność na modlitwę.

więcej »
kapliczka przydrożna

Tradycja nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe są w Polsce odprawiane od 1838 roku, kiedy to na ziemiach polskich pod rozbiorami tę formę pobożności wprowadzili jezuici. Obecnie coraz częściej wraca się do tradycji odprawiania nabożeństwa majowego w plenerze, nie tylko na wsi, ale także pod krzyżami i przy kapliczkach w mieście. Odprawiając nabożeństwo majowe można zyskać odpust cząstkowy.

więcej »
Litania maryjna

Litania Loretańska

Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską. Z nabożeństwem majowym i Litanią łączy się Polska tradycja duchowego oddania Matce Bożej.

więcej »
Plan duszpasterski

Nowy program duszpasterski

Rada Stała KEP na spotkaniu, które odbyło na Jasnej Górze podkreśliła ogromne zaangażowanie Polaków w pomoc dla ludności ukraińskiej. Jednym z tematów spotkania była aktualna sytuacja duszpasterska Kościoła w Polsce oraz tworzony plan duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2022/2023, którego hasłem będą słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

więcej »
Niedziela Dobrego Pasterza

Pasterz woła po imieniu

Pasterz woła po imieniu, każdą osobę, którą wybrał do Swojej misji, ale też do szczególnej bliskości i współpracy w dziele miłości i miłosierdzia na ziemi. Wszyscy wybrani – powołani, są Mu bliscy! Może do Ciebie umiłowany młody człowieku Bóg już posłał zawołanie: Pójdź za Mną!

więcej »
młodzież - powołania

Światowy Dzień Powołań

Wszyscy jesteśmy powołani do uczestniczenia w misji Chrystusa, polegającej na zjednoczeniu rozproszonej ludzkości i jednaniu jej z Bogiem. Mówiąc bardziej ogólnie, każdy człowiek, jeszcze zanim doświadczy spotkania z Chrystusem i przyjmie wiarę chrześcijańską, otrzymuje wraz z darem życia fundamentalne powołanie.

więcej »
odpust-1-1536x864

Odpust w toruńskiej parafii

We wtorek dnia 3 maja 2022 roku podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski obchodzony był w Toruniu odpust parafialny. Uroczysta Msza święta celebrowana była o godz. 9.30. Przewodniczył jej ks. prałat Stanisław Majewski. Na Eucharystii zgromadzili się licznie wierni parafii oraz kapłani z sąsiednich kościołów. W uroczystej sumie uczestniczyły również siostry Terezjanki.

więcej »
Teresa ze promieniem światła

Rocznica kanonizacji

W tym roku przypada 97. rocznica kanonizacji św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, francuskiej karmelitanki i doktor Kościoła powszechnego. W pamiętnym dniu papież Pius XI, w otoczeniu kardynałów i biskupów oraz zgromadzonej rzeszy ludzi przybyłych do Rzymu wypowiedział uroczystą formułę ogłaszającą, że pokorną karmelitankę z Lisieux można odtąd nazywać “świętą Teresą od Dzieciątka Jezus”.

więcej »
Janina-Woynarowska

Coraz bliżej beatyfikacji

Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do promulgowania ośmiu dekretów: jednego o cudzie do beatyfikacji oraz siedmiu o heroiczności cnót. Jeden z dekretów o heroiczności cnót dotyczy Polski, Janiny Woynarowskiej (1923-1979).

więcej »
Konsystorz

Ojciec Święty ogłosił konsystorz

Po raz pierwszy w historii swoich kardynałów będą miały m.in. Mongolia i Paragwaj. Dwóch nominatów nie ma sakry biskupiej, a siedmiu jest zakonnikami. Po niedzielnej modlitwie „Regina Coeli” papież Franciszek ogłosił nazwiska nowych kardynałów oraz datę konsystorza.

więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

Perełki to złote myśli świętej Teresy z Lisieux,
a także innych mistrzów życia duchowego, które mogą być inspiracją
w podejmowaniu rozmaitych życiowych decyzji.

TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Kołobrzeg

Bóg powołuje mnie codziennie

Powołanie do terezjańskiej rodziny zakonnej siostra Bogumiła zawdzięcza św. Teresie od Dzieciątka Jezus, która wysłuchała jej modlitwy. Podczas ślubów wieczystych przyjęła predykat: od Miłości Miłosiernej, by nieustannie i wszędzie głosić tajemnicę bezinteresownej i miłosiernej miłości Boga.

więcej »
Agnieszka

Służyć Bogu z radością

Od urodzenia siostra Agnieszka związana jest z Mazowszem. Bardzo kocha kwiaty, lasy, zachody słońca, a najbardziej zachwyca ją prostota małego dziecka. Mając 16 lat nawiązała kontakt z Siostrami Terezjankami w Ostrowi Mazowieckiej i wkrótce po tym wstąpiła do zgromadzenia. Jej życiową pasją jest obecnie pisaniem ikon.

więcej »
Judyta Jankowska

Z korporacji do Terezjanek

Siostra Judyta w zgromadzeniu posługiwała jako katechetka oraz pełniła funkcje wikarii generalnej, radnej generalnej oraz przełożonej domowej. Była mistrzynią nowicjatu, a w okresie 2007-2013 przełożoną generalną. Dziś, z oddaniem i troską posługuje jako przełożona we wspólnocie w Ostrowi Mazowieckiej.

więcej »
s.-Scholastyka-Mozerys-42-Podkowa-Leśna-2019

W każdej chwili wybierać muszę

Siostra Scholastyka opowiada o swojej drodze rozeznawania powołania i decyzji podjęcia drogi życia zakonnego. Po kilkunastu latach życia zakonnego i życiowych doświadczeniach, wyznaje, że pierwszy wybór to tylko początek drogi. Każdego dnia musi dokonywać wyboru podążania za Jezusem.

więcej »
siostra Bonifacja

Zachwyca mnie mała droga

Siostra Bonifacja w zgromadzeniu pełniła posługi: katechetki, przełożonej domu, mistrzyni nowicjatu. Od kilku lat pracuje w zakrystii. Pomagała młodym osobom rozeznać życiowe powołanie, zwłaszcza podczas długoletniej posługi w Berdyczowie w trakcie powstawania dom zakonnego.

więcej »
Przyjecie-do-Nowicjatu-7

Czas rozeznania

Siostra Olena jest nowicjuszką w Zgromadzeniu Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Trzy lata temu rozpoczęła swoją drogę poznawania życia zakonnego przechodząc kolejne etapy formacji: kandydaturę, postulat, a obecnie kontynuując formację nowicjacką.

więcej »

TEREZJANKI Z MISJĄ

DOF - Boliwia

Czas radosnych wydarzeń

W Niedziele Dobrego Pasterza udało się nam zorganizować Dzień Otwartej Furty. Mamy już zaprzyjaźnioną grupę dziewcząt, które przy różnych okazjach, mniejszych czy większych, pojawiają się w naszym życiu wspólnotowym. Tym razem pojawiły się cztery całkowicie nowe osoby, co bardzo nas ucieszyło. Tematem Dnia Otwartej Furty była Maryja i zachęta do modlitwy Litanią Loretańską.

więcej »

TEREZJAŃSKIE DUSZPASTERSTWO

Toruń - warsztaty

Nasza i Polski Królowa

W sobotę 14 maja 2022 roku s. Bogumiła Ptasińska CST zorganizowała dla dzieci należących do scholi spotkanie formacyjne i warsztaty plastyczne. Każde dziecko własnoręcznie wykonało ramkę z podpórką oraz ozdobiło obrazek Matki Bożej.

więcej »
kapliczki

Dziecięce majowe kapliczki

Maj to miesiąc szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Przestrzeń katechezy szkolnej stwarza możliwość pochylenia się nad tajemnicą Maryi w wezwaniach Litanii Loretańskiej oraz lepszego poznania tej formy pobożności.

więcej »
Orędzie Wielkanocne (3)

Nasza radość w Jezusie

W czwartą niedzielę wielkanocną, 8 maja 2022 r., w parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej pod kierunkiem siostry Teresy Kalskiej podczas pięciu Mszy Świętych zaprezentowali program poetycko – muzyczny: „Nasza radość w Zmartwychwstałym Chrystusie”.

więcej »
Śladami Wielkich Polaków (1)

Śladami Wielkich Polaków

14 maja 2022 roku dzieci z Podkowy Leśnej wraz z księdzem proboszczem Wojciechem Osialem i katechetami: siostrą Adrianą Zawiertą, siostrą Agnieszką Jaworską i Panią Izą Markiewicz, wzięły udział w pielgrzymce do miejsc związanych z wybitnymi osobami - św. Janem Pawłem II, bł. kard. Wyszyńskim i bł. Różą Czacką.

więcej »
IMG_wypieki-1200x675

Majowe wypieki

Dzieci ze świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach w maju oczekując na słońce wykonywały rozmaite prace kulinarne. Poza tym założyły w świetlicy specjalne zeszyty na przepisy poznawane i wypróbowane na zajęciach. Dzieci z wielką starannością robiły bezy posługując się specjalnymi narzędziami do wyciskania – tubami tworząc inicjały bezowe.

więcej »
liturgiczne szkolenie

Liturgiczne szkolenie

Klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu razem z s. Bogumiłą Ptasińską CST wybrały się do kościoła Matki Bożej Królowej Polski na specjalne liturgiczne szkolenie, które poprowadził dla nich ks. Piotr Wrzesiński. Ks. Piotr chłopców zaprosił do służby ministranckiej, a dziewczęta zachęcił do śpiewu w scholi i czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii.

więcej »
wyrozniajacy

Dar młodych serc

W piątkowy wieczór 27 maja 2022 roku w naszym domu zakonnym w Suwałkach przy ul. Artyleryjskiej odbyło się spotkanie młodych wolontariuszy. Był to czas dziękczynienia za ich całoroczną posługę w organizacji warsztatów formacyjno – artystycznych dla dzieci.

więcej »
grafika na youtubewyróżniający 1

Majowe warsztaty dla dzieci

W sobotni poranek 28 maja 2022 roku w sali Świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach zebrała się kilkudziesięciu osobowa grupa dzieci i młodzieży, aby wziąć udział w kolejnych warsztatach artystyczno – formacyjnych. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy.

więcej »

WARTO PRZECZYTAĆ

Pośród biskupów
Dk. prof. Waldemar Rozynkowski

Spotkania z biskupami

Wydaje się, że obecność biskupa Szelążka pośród biskupów polskich miała przede wszystkim wymowny, charakter symboliczny. Koleje jego życia, szczególnie ostatnie lata, czyniły go wyjątkowym świadkiem zachodzących przemian. On jako jeden z pierwszych spośród biskupów doświadczył „dobrodziejstw” nowego politycznego i społecznego porządku.

Przeczytaj »
siostra Serafina
s. Serafina Jankowska CST

Nieustająca Pomoc

Dnia 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Urodziłam się tego dnia, jako najmłodsze dziecko w jedenastoosobowej rodzinie. W naszym pokoju wisiał obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Moją uwagę zawsze przyciągały słowa „nieustająca, nieustanna pomoc”. Maryja pomaga mi w dążeniu do świętości.

Przeczytaj »

WARTO ZOBACZYĆ

s-Antonina- 1200x1200

Do Terezjanek nigdy w życiu

Takimi słowami ujęła siostra Antonina Puchalska CST drogę poszukiwania swojego miejsca w świecie i Kościele. Pan Bóg stawiał przed nią wiele propozycji, które rozeznawała w kontekście własnych możliwości.

Zobacz »
o. Michał Legan

Pan Bóg wyliczył moje kroki

Świadectwo o. Michała Legana OSPPE o tym, jak Bóg zmienił jego życie poprzez uczestnictwo w trudnym wydarzeniu z 22 sierpnia 2019 roku na Giewoncie. Podczas tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych. Dla o. Michała życie zaczęło się od nowa.

Zobacz »
Jan Paweł II

On ciągle niesie pojednanie

Z okazji 102. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował utwór muzyczny pt. ,,On ciągle niesie pojednanie ". Słowa piosenki napisał Jacek Cygan, muzykę skomponował Mateusz Ziółko, a utwór wykonali Olga Szomańska & Marek Piekarczyk.

Zobacz »
Zobacza Posłuchaj

Cały jestem Twój

Teledysk do utworu "Cały jestem Twój" w wykonaniu ojca Piotra Stanikowskiego OSPPE, który jest modlitwą całkowitego oddania się Najświętszej Maryi Panny. W duecie śpiewa Alicja Komadowska-Ożóg.

Zobacz »

WARTO POSŁUCHAĆ

modlitwa

Modlić się, ale jak?

Cykl wykładów otwartych Akademii Katolickiej w Warszawie. Ojciec prof. Andrzej Derdziuk i dr hab. Dorota Kornas-Biela przedstawiają praktyczny przewodnik po modlitwie.

Posłuchaj »
kościół

Moje dziecko odchodzi od Kościoła

Ks. prof. Romuald Jaworski, psycholog i psychoterapeuta oraz dr Szymon Grzelak psycholog razem z ks. dr Marcinem Szczerbińskim duszpasterzem rodzin, opowiadają o przekazie wiary w rodzinie.

Posłuchaj »
multimedia

Ewangelizacja, formacja, dezinformacja

Transmisja dyskusji, w której wzięli udział: dr Agata Rujner, ojciec Tomasz Grabowski OP oraz ks. Teodor Sawilewicz. Prelegenci odpowiadają na pytanie: Komu służy wirtualna ambona?

Posłuchaj »

TEREZJAŃSKIE Q&A

s. Bogumiła Ptasińska CST jest autorem krótkich, animowanych filmów będących odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez dzieci, dotyczące św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka oraz sióstr Terezjanek. Filmy można wykorzystać na katechezie lub spotkaniach formacyjnych. Przeznaczone są dla najmłodszych, ale skorzystać z nich może każdy, nawet dorośli.
Zobacza Posłuchaj

Dokąd podróżował biskup Szelążek?

Podróżując po kraju lub poza granicami swojej ojczyzny odkrywamy nieznane miejsca oraz poznajemy nowe osoby. Przemieszczając się w różne miejsca ubogacamy się nowymi doświadczeniami.

Zobacz odpowiedź »

WSPARCIE DLA PROJEKTU

Nagranie-0
Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zrealizować projekt muzyczny "Modlitwa do Ojca". Poszukujemy osób, które chciałby wesprzeć finansowo naszą inicjatywę oraz pomóc w realizacji kolejnych projektów związanych z szerzeniem kultu Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka. Możesz zostać naszym mecenasem wpłacając swoją cegiełkę do skarbonki.

WESPRZYJ NASZE DZIEŁO »

ZAPROSZENIE

wyróżniający na stronę www
W pierwszą połowę miesiąca czerwca zapraszamy na kolejny Dzień Otwartej Furty. Tym razem pragniemy was gościć w domu u sióstr Terezjanek w Ostrowi Mazowieckiej. Zaproszenie kierujemy do licealistek i studentek oraz dziewcząt, które słyszą zaproszenie do pójścia za Chrystusem.

więcej informacji »

Z KUCHNI SIOSTRY GORETTI

s. Goretti Rogowska CST od ponad dwudziestu lat przebywa we Włoszech i zarządza kuchnią w Domu Generalnym ojców Salwatorianów w Rzymie. Kuchni włoskiej siostra Goretti nauczyła się z biegiem czasu, korzystając z książek, pobierając naukę u mistrza Lorenzo (emerytowanego szefa kuchni w renomowanym rzymskim hotelu), a także pytając i słuchając porad. Dziś dzieli się z nami sekretami ze swojej kuchni.

Makaron z łososiem

makaron-z-lososiem-1410x600
Zobacz przepis »

Kotlety schabowe

kotlet-schabowy-1410x600
Zobacz przepis »
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania bloga kulinarnego siostry Goretti Rogowskiej CST, w którym znajdziecie wiele przypisów kulinarnych zaczerpniętych z włoskiej kuchni. Prezentowane na blogu przepisy pochodzą z książki siostry Goretti pt. "Włoskie smaki na polskim stole" i wszystkie mogą być bez trudu wykorzystane w warunkach polskich.

Subskrybuj nasz biuletyn!

koperta - poprzednia
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook twitter youtube instagram website email 
Email Marketing Powered by MailPoet