NOWA WITRYNA

Otwarcie witryny
Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
czwartek
27 maja 2021
info@terezjanki.org

GRATIA ET PAX CHRISTI!

Drodzy Przyjaciele,

otwieramy naszą nową witrynę główną www.terezjanki.org oraz internetowe strony naszych domów zakonnych w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech i Boliwii. W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł, czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstw oraz witrynę dedykowaną biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tekstem na temat nowej witryny internetowej przygotowanym przez s. Lucynę Lubińską CST, przełożoną generalną. Słowa zachęty do odwiedzenia naszej strony związane są z nadzieją, że nie tylko sami odwiedzicie naszą nową witrynę, ale również polecicie ją swoim znajomym i przyjaciołom.
Ufamy, że treści zamieszczone na terezjańskiej stronie pozwolą, szerokiemu gronu odbiorców, lepiej poznać przesłanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz przyczynią się do popularyzowania postaci Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka.
Zachęcamy do podzielenia się z nami wrażeniami, jakie zrodziły się w waszych sercach po zapoznaniu się z nową witryną. Swoje opinie możecie przesyłać na adres info@terezjanki.org.
Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielicie się z nami swoimi opiniami, na temat naszego zaangażowania w dzieło ewangelizacji przestrzeni wirtualnej.

Z pozdrowieniami,
s. Bogumiła Ptasińska CST

ZAPROSZENIE

Drodzy Przyjaciele!

Po pracowitym czasie przygotowania, mamy przyjemność zaprezentować Wam nowa stronę internetową naszego Zgromadzenia. Ufamy, że spotka się ona z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Siostry zaangażowane w projekt i budowę terezjańskiej witryny, dołożyły wszelkich starań, by wyglądała ona schludnie i zawierała budujące treści, dlatego też żywimy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Wszystkich sympatyków św. Teresy od Dzieciątka Jezus, przyjaciół naszego Zgromadzenia a także osoby poszukujące wartościowych informacji, zapraszamy do systematycznego odwiedzania nas w Internecie. Oprócz ciekawych artykułów i fotografii dotyczących historii, duchowości i działalności Zgromadzenia, znajdziecie tu aktualności z życia Kościoła i terezjańskich wspólnot. Polecamy także Waszej uwadze takie sekcje jak: Zakonne pasje, Mediateka, czy Katecheza. Ta ostatnia prowadzona jest z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu. Zawiera interaktywne katechezy, edukacyjne gry i zabawy oraz interesujące słuchowiska, które bez wątpienia mogą pomóc dzieciom w pożytecznym i radosnym spędzeniu wolnego czasu.

Nasze misjonarki pracujące w Ameryce Łacińskiej dzielą się doświadczeniem posługi w boliwijskim mieście Oruro. Realia życia i przepowiadania Ewangelii w jednym z najbiedniejszych miast Boliwii znajdują się w zakładce Misje. Warte też zauważenia są wizytówkowe strony innych naszych domów.

W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł, czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstwa młodzieży i powołań oraz witrynę dedykowaną Słudze Bożemu biskupowi Szelążkowi – Założycielowi naszego zakonnego zgromadzenia.

Przedstawiając po krótce zawartość terezjańskich witryn internetowych, zachęcam do kontaktowania się z nami z pomocą mediów elektronicznych. Naszym pragnieniem jest głoszenie nieskończonej miłości Boga i dzielenie się dobrem także poprzez nowoczesne środki komunikacji, zgodnie ze słowami Założyciela Zgromadzenia:

„Gdy więc stygnie w duszach ludzkich miłość Boża, dla której rozpalenia przyszedł
Chrystus Pan na ziemię wznowienie jej osiągane jest nowymi sposobami…”

Wszystkim, którzy kiedykolwiek zetkną się z nami bezpośrednio lub w przestrzeni wirtualnej, życzymy obiecanego przez św. Teresę różanego deszczu Bożych łask.

W imieniu Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus

s. Lucyna Lubińska CST

przełożona generalna

TEREZJANKI W INTERNECIE

Warsztaty medialne Podkowa (2)

Strona główna nowej zakonnej witryny pod adresem www.terezjanki.org zawiera najważniejsze informacje dotyczące Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Prezentuje naszą Patronkę i Założyciela, a także historię naszej zakonnej rodziny. W sekcji Aktualności prezentowane są na bieżąco najważniejsze informacje z życia Zgromadzenia oraz z życia Kościoła powszechnego.


W panelu bocznym znajdują się akronimy symbolizujące poszczególne domy zakonne erygowane w kraju i zagranicą. Klikając w odpowiedni akronim, zobaczysz informacje dotyczące powstania wybranej placówki zakonnej, a ponadto charakterystykę podejmowanych przez nią działań apostolskich oraz aktualne informacje z życia danej wspólnoty zakonnej i lokalnego Kościoła, do którego należy.


Nadal trwają prace nad witrynami, które w przyszłości będą prezentować wyróżniające się terezjańskie dzieła, czyli prowadzone przez nasze zgromadzenie ośrodki opiekuńcze, duże projekty duszpasterskie oraz specjalną witrynę dedykowaną słudze Bożemu biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi. Ufamy, że prace wkrótce zostaną ukończone i można będzie poznać życie i posługi sióstr Terezjanek jeszcze lepiej.


W panelu bocznym umieszczone zostały także interesujące sekcje, które zawierają zbiór klasycznej literatury duchowej. W sekcji Podstawy wiary znajdziecie pełne teksty Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego, a także wyjątkowe opracowanie Biblii w formie barwnych słuchowisk. Umieściłyśmy tam również kilka ponadczasowych podręczników życia duchowego, takich jak O naśladowaniu Chrystusa, czy Filotea, a ponadto cenne wskazówki dotyczące chrześcijańskiej elegancji i dobrego obyczaju.


W sekcji Katecheza można natomiast znaleźć interaktywne katechezy dla dzieci i dorosłych, opisy gier i zabaw wraz pomocami do ich organizowania, interesujące słuchowiska i wykłady w wersji audio, a także pytania i odpowiedzi związane z życiem naszego zgromadzenia, czyli Terezjańskie Q&A.


Szczególnie gorąco polecamy sekcję Mediateka. W Bibliotece umieściłyśmy warte przeczytania pozycje książkowe, a w sąsiednich sekcjach interesujące nagrania audio, filmy i galerie zdjęć.


Warto również zwrócić uwagę na sekcję Zakonne pasje. Znajdują się tam prezentacje zamiłowań naszych sióstr, które oprócz indywidualnych radości przynoszą wiele pożytków całemu Zgromadzeniu. Zainteresowani znajdą tam opisy tworzenia terezjańskich perełek, pisania ikon, dziergania i filmowania, a także prezentacje kreatywnych działań w dziedzinie kulinariów, florystyki oraz twórczości poetyckiej.

ZAPRASZAMY NA NASZE STRONY!

www.terezjanki.org

Witryny internetowe sióstr Terezjanek
koperta - poprzednia

Subskrybuj nasz biuletyn!

Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook twitter youtube instagram website email 
Email Marketing Powered by MailPoet