DROGA NASZEGO ZBAWIENIA

cross-g954acccc3_1920
Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
środa
16 marca 2022
info@terezjanki.org

GRATIA ET PAX CHRISTI!

Drodzy Przyjaciele,
w okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w kościołach i kaplicach celebrowane jest nabożeństwo drogi krzyżowej. Jest to wielkopostna modlitwa o charakterze adoracyjnym, polegająca na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na Golgotę, gdzie oddał swoje życie dla zbawienia całego świata.
Rozważania odczytywane przy poszczególnych stacjach drogi krzyżowej Pana Jezusa pomagają nam zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Syna Bożego, zachęcają do radykalnej przemiany życia oraz często uświadamiają nam na nowo, jak nieskończona jest miłość Boga do każdego człowieka.
W bieżącym biuletynie zapraszamy do zapoznania się z rozważaniami drogi krzyżowej, które powstały w oparciu o życie, nauczanie i zachowaną korespondencję Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Mamy nadzieję, że opracowane teksty okażą się przydatną pomocą podczas pasyjnych medytacji oraz jeszcze bardziej przybliżą nam postać świętobliwego Ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu.

Zapraszam do lektury wielkopostnych rozważań,
s. Bogumiła Ptasińska CST

ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

obrazek wyróżniający biskup
s. Bogumiła Ptasińska CST

Droga krzyżowa zawierzenia

Biskup łucki Adolf Piotr cierpiał duchowo z powodu tego, co wydarzyło się na terenie jego diecezji. Patrzył na morze płynącej krwi, słyszał jęk licznych tysięcy katolików swojej diecezji, których mordowali hitlerowcy. Widział chmury dymu unoszące się nad płonącymi kościołami katolickimi. Swoją postawą, zachowaniem oraz wypowiadanymi słowami dodawał otuchy wiernym. Jako Głowa Kościoła w diecezji był wsparciem dla przerażonych i zagubionych ludzi.

więcej »
droga krzyżowa
Dk. Waldemar Rozynkowski

W moim życiu musiałem wiele wycierpieć

Biskup Adolf Piotr Szelążek w lipcu 1924 roku pojechał do Lisieux i poznał tam rodzoną siostrę św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Paulinę Martin, która w karmelu otrzymała imię Agnieszka od Jezusa. Przez wiele lat pełniła ona funkcję przełożonej wspólnoty karmelitanek w Lisieux. Znajomość biskupa z m. Agnieszką przerodziła się w duchową przyjaźń. Niniejsza droga krzyżowa powstała w oparciu o zachowaną korespondencję między biskupem a m. Agnieszką.

więcej »
obrazek wyróżniający
s. Scholastyka Mozerys CST

Droga do świętości prowadzi przez krzyż

Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek, ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu i Założyciel Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, był przekonany, że na drodze do świętości wpisany jest krzyż. Podczas stacji drogi krzyżowej będziemy czerpać z jego duchowych rozważań, ponieważ: Idziemy w życiu naszym, jakby w nieustannej procesji, rzucając pod zbolałe stopy Jezusa kwiaty miłości, zbierane po drodze z naszych modlitw, cierpień, krzyży, smutków i radości, niepowodzeń i pomyślności.

więcej »
obrazek wyróżniający - droga krzyżowa dla dzieci
s. Bogumiła Ptasińska CST

Pomagam Ci nieść Twój ciężki krzyż...

Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek troszczył się o duchowy wzrost swoich najmłodszych diecezjan. Pragnął, by w sercach dzieci i młodzieży umacniała się wiara i miłość. Swoją postawą głębokiej modlitwy oraz nieustannego zawierzenia Bogu może być dla nich wzorem do naśladowania na drodze do świętości. Pragniemy zaproponować rozważania drogi krzyżowej, które przybliżą najmłodszym postać biskupa Adolfa Piotra Szelążka, który w swoim życiu należał do grona wiernych przyjaciół Pana Jezusa.

więcej »

Subskrybuj nasz biuletyn!

koperta - poprzednia
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook twitter youtube instagram website email 
Email Marketing Powered by MailPoet