BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA

obrazek wyróżniający_biuletyn
Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
piątek
24 grudnia 2021
info@terezjanki.org

GLORIA IN EXCELSIS DEO!

Drodzy Przyjaciele,
w ten szczególny i wyjątkowy dzień, kiedy wpatrujemy się w niebo, aby ujrzeć pierwszą gwiazdkę i rozpocząć wieczerzę wigilijną, pragniemy przesłać Wam wszystkim najserdeczniejszej życzenia. Łączymy się z Wami duchowo w przeżywaniu tajemnicy przyjścia na świat Syna Bożego.
W świątecznym wydaniu naszego biuletynu znajdziecie życzenia siostry Lucyny Lubińskiej - przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Siostry misjonarki z Boliwii Joanna Olszewska i Elżbieta Puchalska napisały specjalny list bożenarodzeniowy, który zawiera informacje o bieżących wydarzeniach oraz pozdrowienia i życzenia świąteczne z Oruro.
Siostra Agnieszka Jaworska, która pełni funkcję referentki misyjnej w naszej rodzinie zakonnej, napisała kilka ciepłych słów, dziękując za wsparcie i życzliwość wszystkim dobroczyńcom naszych terezjańskich misji.
Poza tym w biuletynie znajdziecie najnowsze perełki, animowany film Terezjańskie Q&A oraz świąteczne piosenki.

Zapraszam do lektury biuletynu,
s. Bogumiła Ptasińska CST
Boże Narodzenie 2021-Życzenia

„Przyszłość na ziemi należy do Tego, kto dał ludziom najszczerszą miłość; więc przyszłość należy do Chrystusa”
(Sługa Boży A. P. Szelążek)

Drodzy Przyjaciele!

Bóg się rodzi, pomimo – a może w samym centrum – problemów z którymi boryka się Kościół i świat. W swoistym zamęcie, jakiego możemy doświadczać na różnych płaszczyznach życia, pragnie narodzić się Bóg. On przychodzi na świat, by dać nam nowe życie, przywrócić utraconą godność i zjednoczyć w jednej Rodzinie dzieci Bożych.

W łączności z całym Kościołem, do jakiej wezwał papież Franciszek otwierając obecny Synod, chcemy kontemplować Tajemnicę Betlejemskiej Stajni, by odkrywać pokorę i miłość Syna Bożego, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem.

Niech zatem przeżywane Misterium Bożego Narodzenia otwiera nasze serca na wzajemne obdarowywanie się miłością. Wraz z całą naszą terezjańską wspólnotą życzę Wam obfitości Bożej łaski, pokoju serca a nade wszystko doświadczenia Bożej miłości, objawionej w Dzieciątku Jezus.

s. Lucyna Lubińska CST
przełożona generalna

TEREZJANKI Z MISJĄ

Swięta Rodzina - do biuletynu

Bóg jest miłością!

W przededniu Świąt Bożego narodzenia zwracam się do Was ze słowami wdzięczności za to co robicie dla dzieła Misji w Oruro. Dziękuję, w imieniu całego Zgromadzenia, za modlitwę, ofiarę i życzliwość. To dzięki Wam możemy kontynuować dzieło misji krzewienia wiary i „małej drogi dziecięctwa duchowego”. To dzięki Wam możemy budować dom dla Boga w sercach dzieci i młodzieży.

więcej »
obrazek wyróżniający - boliwijskie figurki

Bożenarodzeniowy list misyjny

Dla nas grudzień oznacza zawsze jedno: podsumowanie roku duszpasterskiego i zakończenie pracy w Centrum Pastoralnym na ten rok. Zanim przyjdzie właściwy czas odpoczynku jeszcze czeka nas sprzątanie, uzupełnianie dokumentów, nowe projekty i przygotowanie jednego z największych wydarzeń świątecznych tzw. Chocolatady, na które przyjdą dzieci z okolicznego barrio (najuboższej dzielnicy).

więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

Perełki to złote myśli świętej Teresy z Lisieux,
a także innych mistrzów życia duchowego, które mogą być inspiracją
w podejmowaniu rozmaitych życiowych decyzji.

WARTO POSŁUCHAĆ

Zobacza Posłuchaj

Zimna stajenka

To świąteczna piosenka o tym, że Święta Rodzina uczestniczyła w zmaganiach związanych z trudami i przeciwnościami życia. Utwór zaśpiewała Gabi Gąsior. Singiel pochodzi z płyty zespołu Boże Granie & Jakub Tomalak.

Posłuchaj »
Zobacza Posłuchaj

Bóg przychodzi

Świąteczna piosenka, którą wykonuje Eweliny Klimek i Jakub Tomalak. Opowiada o tym, że Syn Boży staje się człowiekiem i przychodzi na ziemię, aby nas ocalić i umacniać swoją obecnością. Umiejmy Go przyjąć i ucieszyć się Jego obecnością.

Posłuchaj »
wigilia

Wigilia polska

Utwór "Wigilia polska" w wykonaniu Agnieszki Cudzich pochodzi z płyty "uRodziny Boga" nagranej przez zespół Boże Granie & Jakub Tomalak. Opowiada o katolickich obrzędach i polskich tradycjach związanych z wigilią Bożego Narodzenia.

Posłuchaj »
Zobacza Posłuchaj (1)

Uwierz w Boże Narodzenie

"Belive In Christmas" to utwór w wykonaniu Andrea Bocelli będący zapowiedzią koncertu świątecznego z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia, który transmitowano w mediach w dniach 10 -12 grudnia 2021 roku.

Posłuchaj »

TEREZJAŃSKIE Q&A

s. Bogumiła Ptasińska CST jest autorem krótkich, animowanych filmów będących odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez dzieci, dotyczące św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka oraz sióstr Terezjanek. Filmy można wykorzystać na katechezie lub spotkaniach formacyjnych. Przeznaczone są dla najmłodszych, ale skorzystać z nich może każdy, nawet dorośli.
Zobacza Posłuchaj

Jak siostry Terezjanki spędzają święta Bożego Narodzenia?

Pamiątka narodzin Pana Jezusa jest bardzo ważnym wydarzeniem. Przypomina nam o tym, jak bardzo Bóg nas kocha. Zesłał na świat swojego Syna, aby uratować nas od grzechów.

Zobacz odpowiedź »

Subskrybuj nasz biuletyn!

koperta - poprzednia
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook twitter youtube instagram website email 
Email Marketing Powered by MailPoet